Információ
A Vörösmarty Mihály Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola és Gimnázium feladatköre szerteágazóbb, mint a többi középiskoláé, hiszen a gimnáziumi oktatás mellett általános iskolai feladatokat is ellát. Az iskola az Aponyi Albert Polgári Fiúiskola jogutódja; mint általános iskola 1958-tól mûködik jelenlegi épületében.

Az iskola a humán értékek átadását tartja kiemelt nevelési feladatának, a zenei képzés ennek egyik eleme.
Jól mûködõ általános iskolai profilját a rendszerváltozás során 1991-ben bõvítették gimnáziumi osztályokkal. A zenetagozatot megtartva újabb tartalmakkal gazdagodott tevékenységi köre. Ezek közül kiemelkedik az angol-német emeltszintû nyelvi képzés és a hozzájuk csatlakozó latin oktatás; az anyanyelvi képzés meghatározó szerepe, ami az irodalmi tehetséggondozásban és a poétikai oktatásba nyilvánul meg. Említést érdemel a rendszeresen megjelenõ iskolai újság, a Polyhymnia és a magyartanárok által szervezett budapesti Vörösmarty szavalóverseny. A mûvészeti profilt erõsíti más mûvészeti ágak bekapcsolása, pl. ritmikus sportgimnasztika, tûzzománc ékszerkészítés. A humán nevelés meghozza gyümölcsét a reáltantárgyakban is, bizonyítják ezt a matematika, biológia, kémia, földrajz versenyeken rangos helyezései.

A világhírû Kodály-módszer csodálatos hagyományát Budapesten ma már mindössze két gimnázium, a Városmajori és a pestszentlõrinci Vörösmarty õrzi.
A Vörösmarty a Zenemûvészeti Fõiskola gyakorló iskolája. Az énekórákat az ötödéves hallgatókon és professzoraikon túl a külföldrõl érkezõ énektanárok és karnagy-delegációk is rendszeresen látogatják (svéd, japán, olasz, német, dán vendégek a leggyakoribbak.). Az elmúlt években 14 csoport négy földrészrõl érkezett ide. Az iskolánknak négy kórusa van (40+80+60+60 fõ), és kilenc kamarakórusa - a fél iskola. A tehetséges szülõk és végzett diákok számára családi kórus mûködik. Megszámlálhatatlan felkérés érkezik; szereplés kerületi, szakmai rendezvényeken, hangverseny rádióban, Zeneakadémián. A gimnáziumi kórusok útját, nemzetközi elsõ és második helyek fémjelzik. Elsõ helyezések: 1996. - Belgium, 1997. - Budapest, 1998. - Giessen, 1999. - Budapest
Kilenc nyugat-európai iskolával ápol kórusbarátságot. A legrégibb Bécsben a Bundesgymnasium III., a legújabb Drezdában a Joseph Hydn Gymnasium. Az önkormányzat támogatja nagysikerû CD-lemezük és audio kazettájuk megjelenését.
Az iskola másik nagy erõssége az irodalmi tehetséggondozás. A versmondás szeretete hívta életre a kerületi és budapesti Vörösmarty Szavalóversenyt. Ez utóbbi a hazafias költészet jegyében évente 23 kerület 10-18 éves korú tanulóit mozgatja meg.
A gimnáziumban a poétika tantárgyon belül publicisztikai és stiláris ismereteket oktatnak, s a cikkek, alkotások a Polyhymnia iskolai újságban rendszeresen megjelennek. 1998. március 15-én az újságírás napján nemzetközi diákújság kiállítás, diákújságíró-találkozó volt az iskolában. Az esemény szeptemberben 120 diákújságíró (dánok, franciák, németek, csehek, magyarok részvételével megismétlõdik.

Az utazó iskola tanulói kiváló kulturális eredményeikkel hírnevet szereznek országunknak, de nemcsak a kulturális teljesítményükkel, hanem egész személyiségükkel. Az utazó diákok hazájuk felelõsségteljes képviseletét követelik, továbbá magas nyelvtudást, kifogástalan viselkedést, s annak a hagyománynak a megõrzését, hogy Magyarország kulturális nagyhatalom. Az elõítélettõl mentes gyerekek letéteményesei az öntudatos, egyenrangú európai partnerviszony megvalósításának.

Bõvebb információkért klikkeljen webcímünkre!

Telefonszám: 06-1/ 291-5312, 06-1
Fax: 06-1/294-4193
Email: titkarsag@vmzene.hu, rgazda@vmzene.hu, igazgato@vm



Tevékenységek
oktatás, _általános_iskola, _angol_nyelvi_elõkészítõ_osztály, ,

Vissza...